Rovné příležitosti a diskriminace (RP2)

Ostatní Soft skills, Gender problematika

Kurz je zaměřen na problematiku rovných příležitostí a diskriminace - na evropskou a českou legislativu a ekonomické důvody, proč se rovným příležitostem věnovat. Seznámíte se s oblastmi implementace rovných příležitostí (nábor zaměstnanců, kariérní postup, vzdělávání, odměňování, sladění osobního a pracovního života, PR a reklama, marketing). Ukážeme vám genderové analýzy a objasníme postupy, jak rovné příležitosti ve firmě implementovat. Zhodnotíme náklady a zisky vyplývající z aplikace rovných příležitostí a ukážeme si její přínosy na praktických příkladech z praxe.

• Rovné příležitosti v organizaci
    1. Gender v organizačních procesech - nábor a výběr zaměstnanců, rozvoj a kariéra, odměňování a benefity, firemní kultura a brand, slaďování osobního a pracovního života aj.
    2. Strategie dosahování rovných příležitostí
    3. Vliv rovných příležitostí na firemní kulturu
  • Nástroje genderové problematiky
    1. Genderový audit - základní principy a jak pracovat s výsledky
    2. Gender mainstreaming - základní principy a jak je uplatnit v konkrétní organizaci
  • Praktické aspekty dosahování rovných příležitostí v organizaci
    1. Integrace principů rovných příležitostí v organizačních procesech - opatření pro konkrétní organizaci
    2. Ekonomické aspekty - nákladovost a ziskovost gender programů
    3. Diskriminace a obtěžování na pracovišti - prevence, podpora obětí
    4. Příklady dobré praxe
  • Případové studie
  • Příklady z praxe
  • Diskuze, závěr
Doporučený předchozí kurz:
Úvod do rovných příležitostí (RP1)

ICOM transport a.s., Lada S.
Rovné příležitosti a diskriminace ( RP2)
"S kurzem, jeho organizačním zajištěním i s lektorkou jsem byla velice spokojená. Oceňuji individuální přístup lektorky, která dokázala přizpůsobit obsah kurzu našim potřebám a uvádět i konkrétní praktické příklady a řešení možných problémů (tzn. celkové zaměření na praxi, nikoliv pouze teoretické informace)."