Neverbální komunikace – porozumění beze slov (KOM9)

Komunikace a asertivita, Komunikace

Cílem tréninku neverbální komunikace je zaměřit se na porozumění interpretací a využití neverbální komunikace v širokém spektru situací, od pracovního prostředí až po osobní život. Získáte hlubší vhled do neverbálních signálů, což zásadně ovlivní jejich schopnost komunikovat, budovat vztahy a zlepšit profesní výkon. Trénink nabízí praktické tipy a cvičení zaměřené na různé aspekty neverbální komunikace, včetně čtení gest, využití prostoru a času, či propojení neverbálního a verbálního vyjádření.

TENTO TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Získat hlubší vhled do neverbálních signálů a budovat tak lepší vztahy v komunikaci
  • Porozumět, jak se emoce během komunikace projevují v neverbální komunikaci
  • Poznat, jak „rozmluvit“ tělo protistrany, testovat si míru akceptace či negace vlastních návrhů

KDO BY SE MĚL TRÉNINKU ZÚČASTNIT?

• Manažeři
  • Teamleadeři
  • Personalisti
  • Obchodníci
  • Úředníci i účastníci z řad veřejnosti, kteří se chtějí věnovat rozvoji neverbální komunikace

forma výuky

Vzdělávací program je realizován prezenční nebo online formou, v prostorách společnosti ICT Pro nebo u zákazníka.

Metodika kurzu:

• Praktická individuální a skupinová cvičení
  • Modelové situace, případové studie
  • Rozbor a řešení vlastních situací
  • Zpětná vazba, sebereflexe
  • Facilitovaná diskuze, metodický výklad
  • Privátní školení a termíny na míru

• Úvod do neverbální komunikace
      1. Neverbální komunikace a její význam v různých situacích
      2. Rozbor výhod a nevýhod práce s verbálními signály pro zlepšení komunikace
    • Rozpoznávání a interpretace neverbálních signálů
      1. Identifikace základních gest a jejich význam v různých kontextech
      2. Praktické cvičení na rozpoznávání a interpretaci neverbálních signálů
    • Neverbální komunikace v praxi
      1. Důležitost jednotlivých částí těla při neverbální komunikaci
      2. Cvičení zaměřené na vhodné využití gest a gestikulací při komunikaci
      3. Čtení neverbální komunikace v reálném prostředí: práce s příklady a simulacemi běžných situací
      4. Využití neverbální komunikace v pracovním a osobním životě
    • Neverbální a verbální komunikace ve vybraných situacích
      1. Podávání zpětné vazby a reakce na ni
      2. Týmová porada
      3. Přijímací pohovor
      4. Řešení konfliktních situací na pracovišti
      5. Obchodní jednání, vyjednávání za účelem dohody
    2 dny (9:00hod. - 16:00hod.)

SITUACE, KTERÉ NEJČASTĚJI ŘEŠÍTE

Týmová porada

Během týmové porady si všimnete, že někteří členové týmu se zdají být nesouhlasící s vašimi návrhy, ale verbálně svůj názor nevyjádřili.

Řešení: Naučíte se více zaměřit svoji pozornost neverbálním signálům, které naznačují nesouhlas. Vyzkoušíte si pokládat otázky, které zpochybňují, zda jsou návrhy jasně pochopeny, a reagovat na neverbální signály tím, že zpřesníte a přizpůsobíte své návrhy.

Přijímací pohovor

Během pohovoru si uvědomíte, že kandidát, který verbálně odpovídá na otázky, má nepříjemné neverbální projevy, jako je například neustálé dotýkání se obličeje a nervózní pohyby nohou.

Řešení: Naučíte se lépe interpretovat neverbální signály a zjistit, že kandidát se cítí nervózně. Můžete pak použít techniky aktivního naslouchání a empatie, abyste mu pomohli relaxovat a lépe se vyjádřit.

Řešení konfliktních situací na pracovišti

V práci se dostanete do konfliktu s kolegou kvůli rozdílným názorům na řešení určitého problému. Verbálně se nedohodnete a situace se zdá být na vrcholu napětí.

Řešení: Uvědomíte si, jak vaše a kolegovy emoce ovlivňují neverbální komunikaci, jak s nimi pracovat. Naučíte se techniky aktivního naslouchání, včetně deeskalace situace tím, že lépe porozumíte jeho neverbálním signálům a najít tak společné řešení.

Obchodní jednání, vyjednávání za účelem dohody

Během obchodního jednání si všimnete, že druhá strana není zcela otevřená a není ochotna sdílet klíčové informace.

Řešení: Naučíte se číst neverbální signály, které naznačují skryté emoce a úmysly druhé strany, jako je nervozita, neochota nebo nedůvěra. Naučíte se aktivně používat svou vlastní neverbální komunikaci k vytvoření důvěryhodného prostředí a podpoře otevřené výměny informací, což povede ke zlepšenému vyjednávání a dosažení dohody v obchodním prostředí.

Boehringer Ingelheim spol. s r.o., Lucie R.
    Neverbální komunikace – porozumění beze slov ( KOM9)
    "Nenásilné školení, vhodná kombinace teorie i praxe."
    Boehringer Ingelheim spol. s r.o., Kateřina K.
    Neverbální komunikace – porozumění beze slov ( KOM9)
    "Přínosem pro mne byly scénky a pozorování jak svých, tak ostatních neverbálních komunikačních kanálů. bylo to fajn, přátelská atmosféra, uvítala bych navazující školení."
    R-moravia pack, s.r.o., Marek K.
    Neverbální komunikace – porozumění beze slov ( KOM9)
    "Jsem velice rád za našeho pana lektora, protože celou dobu udržel pozornost všech zúčastněných . Informace byly podávány srozumitelně i s ukázkou.Celkový dojem je tedy naprosto perfektní. "
    EURO NÁŘADÍ s.r.o., Hermína S.
    Neverbální komunikace – porozumění beze slov ( KOM9)
    "Skvělý a užitečný výklad s praktickými příklady.Byl to dobře strávený čas."
    EURO NÁŘADÍ s.r.o., Martina P.
    Neverbální komunikace – porozumění beze slov ( KOM9)
    "Profesionální přístup lektora. Školení bylo přínosné a prakticky využitelné. "