Jak úspěšně posílit svoji osobní spokojenost - virtuálně (SSVP5)

Rozvoj osobnosti, Osobní rozvoj

Cílem tohoto online programu je, abyste v náročné době, kterou právě procházíme, načerpali pro sebe inspiraci a posílili svou energii, dozvěděli se něco nového, nebo možná jen oprášili něco známého a dlouho neopečovaného. Během pěti setkání zjistíte, jak pracovat se stresem, kde v sobě najít vnitřní motivaci, jak zvládat emoce své i lidí kolem Vás, jak si poradit s Time managementem a jak pracovat s ohrožením a odpovědností. Z každého tématu si odnesete praktické tipy a nástroje, se kterými budete moci dále pracovat. Program je koncipován zážitkovou, zábavnou a tvořivou formou a témata na sebe přirozeně navazují. Na jednotlivých setkáních budete mít možnost si vyzkoušet vše, co budete potřebovat a to i následně reflektovat.

Privátní školení a termíny na míru

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.

V kurzu se naučíte

 • jak pro sebe načerpat inspiraci a posílit svou energii
 • jak pracovat se stresem
 • kde v sobě najít vnitřní motivaci
 • jak zvládat emoce své i lidí kolem Vás
 • jak lépe zvládat konflikt a vzájemně budovat vztah
 • jak si poradit s Time managementem
 • jak pracovat s ohrožením a odpovědností

Kurz je určený pro

 • všechny, kteří chtějí v náročné době, kterou právě procházíme, načerpat pro sebe inspiraci a posílit svou energii, dozvědět se něco nového, nebo možná jen oprášit něco známého a dlouho neopečovaného.

Forma výuky

forma výuky

Vzdělávací program je realizován online formou, a to v podobě pravidelných samostatných výukových modulů, zpravidla 1x týdně jako otevřený kurz.

U uzavřených firemních kurzů jsou termíny a četnost realizace dány dohodou, na základě možností a potřeb klienta.

Kromě vlastní výuky je součástí programu také následná péče formou individuálních konzultací lektora s jednotlivými účastníky v časech dle operativní domluvy.

Termíny

Den zahájení vzdělávacího programu se uskuteční po domluvě s lektorem a všemi účastníky. Termíny navazujících dní budou naplánovány také dohodou účastníků s produktovým manažerem vzdělávacího programu a lektorem.

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • 1. Téma: Stres management a dosahování rovnováhy (3 hodiny)
  Textace
 • V tomto online programu se seznámíte s praktickým přístupem ke zvládání emočních situací. Naučíte se chápat, zvládat a využívat stres a to jak u sebe sama, tak lidí ve vašem okolí. Naučíte se využívat stres ve svůj prospěch jako pohon a naopak eliminovat nežádoucí projevy, které negativně ovlivňují vaše zdraví a vaše vztahy. Zjistíte, co může v různých situacích fungovat, abyste se uměli sami podpořit. Získáte přehled o technikách a přístupech, které umožňují využívat proměnlivost okolností a přispívají ke zvládnutí náročných situací.
  1. Stres, jeho příčiny a dopady
  2. Příznaky stresu, eustresu a distresu
  3. Úzkost, nejistota, obavy, nesmělost a zvládání ohrožení
  4. Postupy a techniky pro zklidnění se a obnovu sil
 • 2. Téma: Emoce, pocity, nálady a životní nároky (3 hodiny)
 • V tomto online programu pochopíte, jak velký vliv má emoční inteligence na naši spokojenost v osobním životě a na úspěch v práci. Naučíte se rozpoznávat emoce, abyste mohli životem snáze procházet. Formou praktických příkladů a tréninku se naučíte pracovat na jednotlivých oblastech do nichž se emoční inteligence promítá. Nastavíte si jednotlivé kroky k reorganizaci vlastního jednání a tak dosáhnete vyšší spokojenosti v životě a vnitřního klidu.
  1. Emoce, pocity, nálady a jejich zvládání
  2. Pohotovost při zmařené možnosti
  3. Dovednost sebereflexe vlastní unikátnosti
  4. Nastavení akčních kroků k reorganizaci vlastního jednání
 • 3. Téma: Osobní vize a sebemotivace (3 hodiny)
 • V tomto online programu se naučíte chápat vliv vlastní vize na osobní motivaci, více se díky tomu přiblížit k naplňování svých potřeb a vědomě pracovat na své spokojenosti. Budeme se společně zabývat tím, jaké techniky zapojit na podporu sebemotivace. Rozklíčujeme si rozdíl v přístupu příběhu tvůrce a příběhu oběti a co stojí za úspěchem jednotlivce.
  1. Vliv vize na naši osobní motivaci
  2. Poznávání potřeb a hodnot pro motivaci
  3. Techniky na podporu sebemotivace
  4. Příběh tvůrce a jeho odlišnost od příběhu oběti
 • 4. Téma: Tlak času a Time management (3 hodiny)
 • V tomto online programu se seznámíte s moderními metodami práce s časem. Zrevidujete si své hospodaření s časem a objevíte možnosti, jak ho vylepšit. Odhalíte své zloděje času a naučíte se s nimi zacházet. Zaměříte se na to, jak prioritizovat a plnit především své cíle a díky tomu si nastavíte první kroky ke spokojenému trávení osobního i profesního času.
  1. Osobní přístup ke vnímání času
  2. Osobní SWOT analýza
  3. Stanovení priorit a důležitosti činností
  4. Techniky Time managementu
 • 5. Téma: Udržování mezilidských vztahů (3 hodiny)
 • V tomto online programu se dozvíte, co přispívá ke zvládání komunikace v konfliktu. Zjistíte, že při konfliktu může pomoci porozumět druhé straně, dokonce tím konflikt i zmírnit. Naučíte se,jak snáze zvládat konflikty, dříve dosáhnout dohody a omezit negativní dopady nepříjemných konfliktů. Kurz je určen pro všechny, kteří cítí, že se jich dotýkají konflikty s negativním dopadem na práci, osobní vztahy aj., a kteří chtějí tento stav uspořádat k vlastní spokojenosti či většímu klidu.
  1. Vnitřní a vnější konflikt a jeho podoby
  2. Styly zvládání konfliktů
  3. Životní pozice a kontakt s druhými lidmi
  4. Techniky pro zdolávání překážek ve vztazích
Časový rozvrh:
5 dní (9:00hod. - 12:00hod.)

Reference:

Školení mě svým zaměřením ukázalo, jak si na svém osobním či pracovním životě poradit s nenadálými situacemi. Jsem nadšená a spokojená s průběhem celého školení. Děkuji.

Lektorka

Ivona Kolinská

Ivona Kolínská spolupracuje se společností ICT Pro jako lektorka a koučka. Zaměřuje se na témata osobního i manažerského rozvoje v oblasti komunikace, vztahů, osbní spokojenosti, stres managementu, leadershipu, vedení a rozvoje zaměstnanců a další.

Ivona vystudovala Francouzskou filologii na FFUK v Praze, je certifikovaným Consciousness coachem® (tréningový program akreditovaný mezinárodní federací koučů ICF) a průvodcem rodinných konstelací. Několik let působila v zahraničí v oblasti managementu tréningu a kvality. V posledních letech se naplno věnuje koučování a lektorování měkkých dovedností.

Ivona je nadšencem zážitkového vzdělávání, její kurzy jsou hravé a interaktivní. Svou roli kouče a lektora vnímá jako pomocníka, který klienty provází jejcih vlastním procesem rozvoje a učení.

Vybrané zákaznické reference

Česká spořitelna, a.s., Filip H.
Jak úspěšně posílit svoji osobní spokojenost - virtuálně ( SSVP5)
"Dobrý den, ke kurzu nemám absolutně žádnou výhradu, Ivona je skvělá školitelka. Jestli v budoucnu zakoupím další kurz, tak jen díky ní. Díky moc!"
Česká spořitelna, a.s., Kateřina H.
Jak úspěšně posílit svoji osobní spokojenost - virtuálně ( SSVP5)
"Velmi jsem ocenila přístup lektorky, který byl lidský a na přátelské úrovni. Byl kladen důraz na naše vlastní zkušenosti, což považuji za velký přínos "