Facilitace (MNGM26)

Management, Manažerské dovednosti

Cílem praktického workshopu je rozlišit facilitaci od prezentace, seznámit se s principy facilitace a uplatnit dovednosti pro efektivní vedení facilitovaných workshopů, porad a různých typů pracovních jednání. Dozvíte se, jak v roli facilitátora usnadňovat setkání při hledání řešení, aktivního zapojování probouzení aktivity, sdílení a tvorbě. Získáte přehled o tom, jak budovat skupinové partnerství a procesy spolupráce.

Trénink je určen manažerům, vedoucím pracovníkům, personalistům, obchodníkům, úředníkům a jiným, kteří potřebují efektivně využívat čas strávený na poradách, zajistit fungující jednání a podporovat zapojení účastníků.

Metodika kurzu:

praktická individuální a skupinová cvičení, brainstorming, modelové situace, řešení vlastních situací, zpětná vazba, diskuze.

• Účel facilitace
    1. Základní principy a cíl facilitace
    2. Situace pro využití facilitace
    3. Kultura participace
    4. Přednosti a limity facilitace
  • Kontext facilitace
    1. Nástroje a techniky facilitace
    2. Styly facilitace
    3. Role při facilitaci
    4. Skupinové procesy
  • Flexibilita při facilitaci
    1. Struktura facilitované události
    2. Facilitační dovednosti
    3. Dialogický přístup ve facilitaci
    4. nteraktivní facilitační postupy
  • Facilitace k řešením
    1. Zvládání náročných situací ve skupině
    2. Zpětná vazba ve facilitaci
    3. Dopady facilitace
    4. Reflexe facilitace

Digiteq Automotive s.r.o., Eva C.
Facilitace ( MNGM26)
"Skvělý dojem, výborné vysvětlení poutavou formou. "
Digiteq Automotive s.r.o., Eva K.
Facilitace ( MNGM26)
"Skvělé, hodně informativní a pro mne užitečné."