Management rizik (MNGM24)

Management, Manažerské dovednosti

Cílem praktického workshopu je pochopit, proč je potřeba strategie managmentu rizik zjistit, jak odhadnout různé typy rizik a jak nastavit rizikové limity. Seznámíte se se strategií managementu rizik a získáte nástroje a postupy pro řízení rizik. Dokážete analyzovat rizika, vyhodnocovat je a monitorovat. Naučíte se nastavit si program pro řízení rizik a jejich zdárné řešení. Trénink je určen manažerům, vedoucím pracovníkům, poradcům, obchodníkům, úředníkům a dalším, kteří se potřebují minimalizovat překvapení v podobě rizik a zapojovat se do systémů řízení rizik.

Metodika kurzu:

praktická individuální a skupinová cvičení, modelové situace, rozbor a řešení vlastních situací, zpětná vazba, diskuze, akční plán pro zlepšování

• Management rizik
    1. Strategie managementu rizik
    2. Kultura řízení rizik
    3. Mapování rizik
    4. Operační a provozní rizika
  • Přehled řízení rizik
    1. Povinnosti a role
    2. Zapojení zainteresovaných stran
    3. Překonávání problémů a rizik
    4. Nástroje řízení rizik
  • Proces analýzy rizik
    1. Identifikace rizik
    2. Analýza rizik
    3. Vyhodnocování rizik
    4. Monitorování rizik
  • Rámec řízení změn
    1. Program řízení rizik
    2. Indikátory rizik
    3. Analýza trendů
    4. Odhad rizika
2 dny (9:00hod. - 16:00hod.)