Kariérní start (PERS16)

Personalistika a psychologie, Talent management

Díky kurzu získáte příležitost nahlédnout do průběhu různých typů výběrových řízení, porozumíte procesu kariérního plánování, posílíte svou finanční gramotnost a zdokonalíte své komunikační dovednosti. Dále odhalíte své silné i slabé stránky, rozvinete potřebné kompetence pro svou budoucí kariéru a prozkoumáte možnosti, které Vám trh práce nyní nabízí. Po skončení kurzu budete schopni sami dále pracovat na svých specifických dovednostech, které využijete v praxi a získáte tak větší jistotu při hledání stáže, zkráceného úvazku nebo při vstupu na trh práce po absolvování VŠ.
Na hodinách se setkáte s unikátním způsobem výuky, která bude z velké části vedena interaktivně, pomocí koučování a zakomponování koncepce CMS (Career Management Skills) osvědčené v severských zemích. Zároveň budete mít možnost si sami zvolit tematické zaměření 1/2 lekcí na základě svého kariérního směřování a problémů, které ohledně kariéry řešíte.

• Stanovování kariérního cíle
  • Přenositelné kompetence a jejich rozvoj
  • Profesní směřování
  • Finanční smýšlení
  • Životopis a motivační dopis
  • Proces výběrového řízení
  • Výběrová témata
    1.  Volitelná témata, která se budou probírat na základě vašich preferencí
  • Prezentační dovednosti
  • Organizační dovednosti
  • Zvládání stresu a zátěže
  • Personal branding
  • Pohovory
  • Psychologická diagnostika
  • Akční plán
  • Modelové situace, praktické příklady
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)