Agilní produktový management (PRJM9)

Projektové a procesní řízení, Projektový management

Na praktickém workshopu porozumíte, co znamená být agilní a co dělá projekty úspěšnými. Pochopíte, proč a jak funguje SCRUM a principy Agility, jaké jsou praktické postupy, díky kterým několikanásobně zefektivníte přístup k řízení vašich projektů. Agilita je nový způsob myšlení, nová kultura, nová filozofie a tím správným řešením na dynamicky se měnící požadavky projektů. Na workshopu získáte best practices pro vaše projekty a inovace.

TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Zvládat komplexitu, maximalizaci hodnoty a dosahování většího dopadu v dynamickém světě
  • Ovládat nástroje a techniky pro efektivní vedení produktu
  • Získat strategický přístup k plánování, prioritizaci a řízení produktového vývoje
  • Naučit se, jak směřovat vývoj produktů
  • Tvořit prostředí, kde bude agilita skutečně fungovat, všechny týmy synchronizované a projekty transparentní a efektivní
  • Pochopit, jaké jsou principy rolí, kompetence a metody, jak úspěšně fungovat

TRÉNINK JE URČEN PRO:

• Členy agilních týmů
  • Scrum mastery
  • Projektové a produktové manažery

• Agilita
    1. Manifesto a principy
    2. Přínosy pro uživatele a proč je důležité tomu věnovat 100% pozornost
    3. Iterativní a inkrementální doručování
    4. Pravidelné vydávání, kvalita a souvislost s finančními ztrátami, ztrátou konkurenceschopnosti
  • Kaizen a Lean
    1. Filozofie a metodologie neustálého zlepšování efektivity a kvality
    2. Minimalizace plýtvání na všech úrovních
    3. Tvorba hodnoty pro zákazníka
  • Tři horizonty
    1. Časové perspektivy produktu a strategie
  • Životní cyklus firmy – praktické ukázky a best practices
  • Strategický pohled na produkt
    1. Pohled na produkt z dlouhodobé perspektivy
    2. Volba vhodné strategie
    3. Value Proposition Canvas, Lean Canvas, Blue Ocean strategie
  • Tok hodnoty a odkud přichází
    1. Zákazník a jeho potřeby
    2. Design thinking, Value Stream, Persony, segmenty trhu
  • Klíčové kompetence a role Product ownera
    1. Metriky a indikátory pro sledování, OKR, KPI
    2. Vize, cíle, strategie, sprinty, práce s prioritizací a kapacitou
    3. Spolupráce se zákazníky s vývojem nových funkcí, sledování tržních trendů, zpětná vazba od supportu
  • Rizika a jejich řízení v praxi
  • Řízení backlogu
    1. Efektivní správa backlog a rozpad velkých a komplexních nápadů na uchopitelné kousky (všechny úrovně od opportunit přes epicy až po user story)
  • UX
    1. Role UX ve vývoji produktu, kde a jak ho efektivně začlenit (Dual track agile, hypotézy a experimentování, ..)
  • Agilní roadmapy
    1. Agilní roadmapy vs. klasické plány
    2. User story mapping, Impact Mapping, Flight Levels atd.
  • Praktické nástroje a metody
    1. Formáty backlogu, prioritizační metody, samoorganizující týmy a další
  • Příklady dysfunkcí, řešení vlastních situací
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)

Lektor

forma výuky

Ing. Libor Zakopal je nadšenec pro zavádění a implementaci agilních metod a řešení. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně a je spoluzakladatelem společnosti Change 48. Svou roli lektora, konzultanta a agilního kouče vnímá jako pomocníka, který své klienty provází procesem rozvoje, změny a učení. Zaměřuje se na práci s klienty podle jejich specifikace cíle a potřeb. Orientuje se na zdolávání pracovních IT výzev, i na porozumění jim v novém světle. Klienty vede k převzetí iniciativy, boření stereotypů, hledání nových způsobů řešení a tvořivosti.
Libor má bohaté zkušenosti z oblastí Agile and Lean SW vývoj produktů a obchodního prostředí, vedení inženýrských projektů v leteckém průmyslu a založení mezinárodní neziskové organizace,

HOTELTIME SOLUTIONS a.s., Denisa F.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Lektor byl fantastický, měli jsme možnost kurz přizpůsobit přímo našim požadavkům a očekáváním, ptát se na konkrétní dotazy a lektor nám k nim pomáhal hledat odpovědi, abychom si z kurzu odnesli opravdu maximum do praxe. Struktura kurzu byla logická, ale za dva intenzivní dny diskuzí a učení je to spousta informací ke zpracování. Praktické úkoly bych asi příště preferovala mít rozložené do obou dní vždy do odpolední části, kdy už hlava začíná být unavená ze spousty informací z dopolední části kurzu. Ale jinak nemůžu nic vytknout, jsem velmi spokojená."
Iva Balhar, Kateřina J.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Kurz byl skvělý. Doporučuji, aby všichni měli školení na míru. "
TIPSPORT a.s., Ivana G.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Bylo to supr, poutavou formou jsme se dozvěděli hodně věcí z praxe použitelné u nás ve firmě. Úplně jiné školení, než na které jsem zvyklá, což mě mile překvapilo ??"
Livesport s.r.o., Lukáš K.
Agilní produktový management ( PRJM9)
"Velmi dobré školení, odnesl jsem si spousty tipů na změny."