QFD - Jak na vývoj produktů (QFD)

Inovace produktů a procesů, Inovace produktu

Metoda QFD (Quality Function Deployment) Vám umožní efektivně identifikovat znaky kvality výrobku, které jsou pro zákazníka nejdůležitější, a převést je do dalších stádií plánování kvality a vývoje výrobku a procesu jeho výroby. QFD Vám umožní zkrátit dobu návrhu nového nebo inovovaného produktu a ušetřit tak náklady. Dokážete odstranit nadbytečné iterace a získáte spokojené zákazníky. QFD je mimo jiné součástí moderních postupů používaných ve vývoji produktu, např. APQP (Advanced Product Quality Planning), DFSS (Design for Six Sigma) nebo normy VDA 4.1.

Trénink je určen: Konstruktérům; Pracovníkům z vývoje; Pracovníkům z marketingu; Pracovníkům z technické přípravy výroby; Kvalitářům; A dalším, kteří se účastní vývoje.

Privátní školení a termíny na míru

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
  • Práce s požadavky zákazníka
  • Prvky QFD matice, úrovně QFD a přenos informací mezi úrovněmi
  • Plánování produktu podle požadavků zákazníka a určení kritických parametrů
  • Plánování procesu
  • Praktické procvičení na příkladu
Časový rozvrh:
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
Vzdělávací partner:
SC&C Partner