Behaviorální ekonomie - cesta k racionálnímu rozhodování (PFBE)

Právo a finance, Finance

Cílem školení je ukázat a vysvětlit rozpor mezi standardním ekonomickým modelem racionálního agenta, na kterém je postavena celá současná mikroekonomie a skutečným emocionálně uvažujícím účastníkem ekonomického konání. Účastníci budou seznámeni se základními principy fungování lidského mozku tak, aby si uvědomili příčiny naší iracionality, dále probereme základní projevy neracionálního chování v běžném životě a zejména v poradenské praxi. U každého tématu bude ukázáno, kde jsou příčiny našeho chování, jak se projevují, jak se proti nim bránit a jak jich můžeme v naší praxi využít ve prospěch našich klientů. Z každého tématu tak probereme nejen čistě odbornou, ale i obchodní stránku věci. Kurz je vhodný pro osobní bankéře, obchodníky nebo finanční ředitele firem.

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

• Principy fungování mozku
    1. Plazí mozek, limbický mozek, neokortex
    2. Instinktivní a záměrné myšlení
    3. Heuristiky a zkreslení v našem uvažování
    4. Prožívající a pamatující já
  • Behaviorálně ekonomické jednání
    1. Emocionální kotvy
    2. Myšlenkové účty
    3. Konformita
    4. Práce s čísly
    5. Past na ego
    6. Nečinnost a nerozhodnost
    7. Teorie vyhlídek (prospektová teorie)
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)