Behaviorální ekonomie - cesta k racionálnímu rozhodování (PFBE)

Právo a finance, Finance

Cílem školení je ukázat a vysvětlit rozpor mezi standardním ekonomickým modelem racionálního agenta, na kterém je postavena celá současná mikroekonomie a skutečným emocionálně uvažujícím účastníkem ekonomického konání. Účastníci budou seznámeni se základními principy fungování lidského mozku tak, aby si uvědomili příčiny naší iracionality, dále probereme základní projevy neracionálního chování v běžném životě a zejména v poradenské praxi. U každého tématu bude ukázáno, kde jsou příčiny našeho chování, jak se projevují, jak se proti nim bránit a jak jich můžeme v naší praxi využít ve prospěch našich klientů. Z každého tématu tak probereme nejen čistě odbornou, ale i obchodní stránku věci. Kurz je vhodný pro osobní bankéře, obchodníky nebo finanční ředitele firem.

Privátní školení a termíny na míru

Z důvodu dlouhodobě nízké poptávky po tomto školení nejsou v současné době vypisovány termíny pro veřejnost. Je však možné zrealizovat školení jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.

Lokalita, termín kurzu

Kontaktujte nás

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
 • Principy fungování mozku
  1. Plazí mozek, limbický mozek, neokortex
  2. Instinktivní a záměrné myšlení
  3. Heuristiky a zkreslení v našem uvažování
  4. Prožívající a pamatující já
 • Behaviorálně ekonomické jednání
  1. Emocionální kotvy
  2. Myšlenkové účty
  3. Konformita
  4. Práce s čísly
  5. Past na ego
  6. Nečinnost a nerozhodnost
  7. Teorie vyhlídek (prospektová teorie)
Časový rozvrh:
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)