Trestní odpovědnost právnických osob (PRTO)

Právo a finance, Obchodní a podnikové právo

Kurz je určen všem, kteří se v rámci své praxe mohou setkat s trestní odpovědností právnických osob, zejména tedy pro management a vedoucí pracovníky větších společností bez ohledu na jejich obor činnosti. Účastníci kurzu budou seznámeni se základem právní úpravy trestní odpovědnosti právnických osob, s povinnostmi vyplývajícími z AML zákona a s možnými řešeními v podobě správného nastavení korporátního compliance a interních předpisů směřujících k předcházení páchání trestné činnosti společností.
Tento kurz lektorsky zajišťuje advokát Štěpán Lata.

• Právní úprava
    1. Trestní zákoník
    2. Trestní řád
    3. Zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim