Kreativní metody řešení problémů – podpora a rozvoj kreativity zaměstnanců (MNGM23)

Management, Manažerské dovednosti

Praktický workshop kreativní řešení problémů je určen výhradně těm, kteří chtějí problémy řešit jinak. Kreativní řešení problémů a vytváření nových nápadů jsou páteří inovace a uvádět v život vlastní nápady může výrazně akcelerovat rozvoj firmy. Rozšíříte si svůj repertoár kreativních metod, vhodných pro řešení složitých situací, a to jak při individuální činnosti, tak při skupinové nebo týmové práci. U těžko uchopitelných problémů nebo rozsáhlých úkolů není snadné předem jednoduše vybrat kritéria, dle jakých chcete situaci vyřešit a většinou chybí i odvaha.
V rámci praktického workshopu zjistíte, jak eliminovat bariéry tvořivosti a jak kreativitu rozvíjet.

Metodika výuky: praktická individuální i skupinová cvičení, modelové příklady, rozbor a řešení vlastních situací, zpětná vazba, akční plán rozvoje.

• Rozvoj kreativity v každodenní praxi, využití tvořivých sil ke změně stereotypů
  • Podpora klíčových oblastí pro rozvoj kreativity
    1. Hravost – jak podpořit hravý přístup, který je základním kamenem kreativního myšlení
    2. Představivost – co podporuje představivost a jaký význam má zapojení všech smyslů do kreativního procesu