Moderní metody náboru, sociální sítě a headhunting - mistrovství v LinkedIn I. (LIN1)

Personalistika a psychologie, Personální výběr a Recruiting

V současné době, kdy svět ovládá Internet, dochází k výraznému vývoji metod a nástrojů v oblasti náboru a najímání zaměstnanců. Roli rozsáhlých náborových týmů dnes z velké části dokáží suplovat sociální média a množství online nástrojů, které jsou využívány jako efektivní prostředek pro vyhledávání nových kandidátů. Takto postupuje dnes již více než 80 procent organizací. V našem workshopu vám ukážeme praktické příklady moderního náboru a naučíme Vás jak sociální sítě a média využívat.

• Vývoj náboru a najímání zaměstnanců
  • Nábor dříve (náborové agentury, tištěné reklamy, webové stránky atd.)
  • Nábor dnes (interní nábor, zaměstnanecký branding, osobní značka, sociální média atd.)
  • Změny v najímání a náboru a jak na ně reagovat
  • Praktický příklad moderního náboru: Red Hat Czech
    1. Specifika společnosti a brněnské pobočky
    2. Specifika práce, pozic a náročného výběru inženýrů (Java, Python, Ruby a C, systémoví inženýři, administrátoři)
    3. Zdroje náboru – tradiční zdroje nestačí
    4. Náborový model (minulost: tradiční cyklus plného života, současnost: doručení + poradenství)
    5. Náborové nástroje (CRM, ATS, Sociální média, Reklama na cílených serverech, Upstream)
  • Sociální sítě a média
    1. Kvalitní obsah
    2. Cílová komunita
    3. Buďte velvyslanec firemní značky
    4. Vytvořte a udržujte vlastní osobní značku náborářů
    5. Význam rovnováhy osobní a profesní sociální přítomnosti
    6. Vyvarujte se neetického chování
  • Práce s kandidáty
    1. Identifikujte
    2. Zapojte se
    3. Konvertujte
    4. Dělejte interview
    5. Buďte vlastníky náborového procesu
    6. Najímejte
  • Další tip pro osobní účet na LinkedIn - vyberte svou osobní adresu
  • Příprava před další fází teorie náboru
    1. Jsem připraven (teorie, ukázkové popisy pozic, CV, koncept náborového plánu)
    2. Rozumím technologiím, produktům a organizaci
    3. Mám přehled o požadovaných dovednostech, struktuře pohovoru, časové ose, očekávání
    4. Plán projektu (cílové společnosti, trhy, sociální sítě, časový plán)
    5. Best Practices (kick off meeting pro každou pozici, plán a strategie, předem identifikuj úskalí a navrhni opatření)
  • Termíny a klíčová slova (Kick off meeting, Job desc, průzkum trhu, Ongoing research)
  • Publikování pracovních pozic a náborových příspěvků
  • Pět úrovní identifikace kandidáta
    1. Hledání klíčových slov
    2. Koncepční vyhledávání
    3. Implicitní vyhledávání
    4. Přirozené hledání
    5. Nepřímé vyhledávání
  • Booleovské vyhledávání
    1. Modifikátory (AND, OR, NOT)
    2. Kulaté závorky
    3. Citáty
  • Vybudování vyhledávacího řetězce a práce s moduly
  • Ukázkový projekt
    1. Zadání úkolu
    2. Použití LinkedIn na splnění úkolu
  • Shrnutí, závěr
Doporučený následný kurz:
Moderní metody náboru, sociální sítě a headhunting - mistrovství v LinkedIn II. (LIN2)
2 dny (9:00hod. - 17:00hod.)

OG Soft s.r.o., Žaneta B.
Moderní metody náboru, sociální sítě a headhunting - mistrovství v LinkedIn I. ( LIN1)
"Skvělý přístup lektorky"
PRO.MED.CS Praha a.s., Jiří F.
"Praktické tipy a návody, včetně procvičení. Celkový dojem výborný."
PRO.MED.CS Praha a.s., Lada D.
"Školení se mi moc líbilo. Lektor vše dobře vysvětlil a na příkladech z praxe ukázal. Školení bylo moc prima, nenudila jsem se."