Finanční gramotnost (PFFG)

Právo a finance, Finance

Kurz je určen široké veřejnosti, pro každého, kdo se chce seznámit termíny, které ekonomie či ekonomika skrývá. Cílem kurzu je seznámit jeho účastníky se základními pojmy, postupy a souvislostmi v oblasti finanční gramotnosti po stránce teoretické, ale zejména praktické. Během kurzu budou vysvětleny principy úročení, přínosy a nebezpečí vyplývající z využívání běžných finanční produktů z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a finančních investic.

• Úroková sazba
  • Základní vkladové a úvěrové produkty
  • RPSN, spotřebitelský úvěr, kreditní karty
  • Hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření