Úvod do právní problematiky smluv v IT (PRIT1)

Právo a finance, Právo v oblasti IT

V rámci úvodního kurzu právní problematiky smluv v IT dojde k vysvětlení základních konceptů duševního vlastnictví s důrazem na autorství a práva k počítačovým programům. V kurzu si vysvětlíme, jak ošetřit vývoj software, a to jak z pozice objednatele, tak dodavatele. V další části kurzu podrobně projednáme licenční smlouvu a jak vybrat a nastavit nejvhodnější licenční model. Zejména objednatelům v této části vysvětlíme, jak předejít vendor-locku u nákupu softwarových děl. V poslední části kurzu projednáme postimplementační podporu a údržbu software a jak zajistit kontinuitu provozu. Tento kurz lektorsky zajišťuje advokátní kancelář SEDLAKOVA LEGAL.

• Právo duševního vlastnictví
    1. Rozdělení duševního vlastnictví
    2. Doménová jména
    3. Počítačový program a databáze
    4. Vymezení pojmu "software"
  • Vývoj software
    1. Zaměstnanecká díla
    2. Pracovní smlouva, dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti
    3. Smlouva o vývoji software
  • Nakládání se software
    1. Licenční smlouva
    2. Nakládání s rozmnoženinami software
    3. Zajištění předatelnosti software jinému provozovateli
  • Podpora a údržba software
    1. Servisní smlouva a SLA
    2. Nejčastější úskalí během provozu softwarového díla
    3. Dopady předpisů o ochraně osobních údajů na provoz a údržbu

T-Mobile Czech Republic a.s., Jana U.
Úvod do právní problematiky smluv v IT ( PRIT1)
"Splnilo se moje očekávání, potvrdila jsem si, že věci kolem licenčních oprávnění dělám dobře."
dataPartner s.r.o., Miroslava K.
Úvod do právní problematiky smluv v IT ( PRIT1)
"Srozumitelný výklad, praktické informace, zkušený lektor."
Ministerstvo vnitra, Olga L.
Úvod do právní problematiky smluv v IT ( PRIT1)
"Po dlouhé době opravdu skvělý školitel, se skvělým přehledem a znalostí problematiky!!! Jsem velmi spokojena a uvítala bych další obdobná či rozšiřující školení tímto lektorem! Vše bylo výrazným přínosem, za přípravu kurzu velice děkuji! Skutečně využitelné informace, přehledně a smysluplně přednesené."